image_pdfimage_print

Огляд ринку «Добрива з інгібіторами нітрифікації та уреази» підготовлений на основі дослідження, метою якого був аналіз світового ринку добрив з інгібіторами нітрифікації та уреази, тенденції та прогноз.

Об’єктом дослідження є добрива з інгібіторами нітрифікації та уреази, їх виробництво та споживання.

Вчені оцінюють втрати азоту із внесених у ґрунт добрив до 70%. При цьому втрати азоту безпосередньо залежать від темпів нітрифікації, насамперед втрачається азот, що знаходиться в менш стабільній нітратній формі, що утворюється з нітритної, в яку переходить азот, що знаходиться в амонійній формі. Якщо азот не перетворюється на нітритну форму, він порівняно стабільний.

Нітрифікація залежить від температури, вологості ґрунту та інших факторів.

Найбільш нестабільний з погляду втрат азоту, як з’ясували німецькі вчені – карбамід.

Діючі речовини, що додаються для стабілізації азотних добрив (інгібітори), входять в різні біохімічні реакції і затримують перехід азоту в нестабільну форму.

Існує деяка плутанина щодо термінів стабілізаторів азоту, інгібіторів нітрифікації, інгібіторів уреази та стабілізованих добрив.

Терміни стабілізатори (фіксатори) азоту та інгібітори нітрифікації (уреази) використовуються як взаємозамінні. Згідно AAFPCO, стабілізовані добрива – це тільки ті, до яких додано стабілізатор азоту (інгібітор нітрифікації та інгібітор уреази). Інгібітори – речовини, що збільшують час, протягом якого азотний компонент добрива залишається у ґрунті в амідній формі (сечовині) або в амонійній формі. Хоча інгібітори нітрифікації та уреази визнані стабілізаторами азоту (AAPFCO), добрива  з інгібіторами  нітрифікації в деяких публікаціях позначаються як «добрива з повільним вивільненням поживних речовин» і навіть як «добрива з контрольованим вивільненням». Це не правильно. Хоча всі ці види добрив затримують надходження добрива рослині – механізм вивільнення поживних речовин у них різний.

Стабілізовані добрива, добрива з фіксованим азотом – це добрива з інгібіторами уреази або інгібіторами нітрифікації або з обома інгібіторами разом.

Добрива з контрольованим вивільненням – це капсульовані сіркою добрива, добрива із сірчано-полімерною капсуляцією або з полімерною. Час вивільнення залежить від матеріалу капсули, температури ґрунту, вологості та ін.

Добрива з повільним вивільненням – це органо-мінеральні добрива з «повільним» азотом, тобто із азотом, пов’язаним органічною речовиною у важкорозчинні форми.

Добрива з контрольованим вивільненням   та   добрива з повільним вивільненням є предметом інших двох однойменних досліджень

Спеціального реєстраційного номера (CAS Number) та інших ідентифікаційних кодів (PRODCOM Code EUROSTAT, PubChem, Номер EINECS та ін.) для стабілізованих добрив немає, водночас вони ідентифікуються за стабілізаторами азоту, вони залучаються до торгівлі за тими самими кодами ТН ЗЕД, що і традиційні азотні добрива (карбамід. КАС, сульфат амонію) та NPK. Стабілізовані добрива є азотовмісними добривами, до складу яких входять хімічні сполуки, що тимчасово знижують (інгібують) процеси трансформації азоту в грунті.

Існує два класи інгібіторів:

 • інгібітори нітрифікації
 • інгібітори уреази.

Вони додаються до азотних добрив або у процесі виробництва (частіше наносяться поверхню гранули), або вводяться безпосередньо перед використанням (рідкі добрива, КАС).

Інгібітори нітрифікації та уреази надходять на ринок переважно під торговими марками.

 

Огляд ринку «Добрива з інгібіторами нітрифікації та уреази» підготовлений у 2020 р., також у 2020 р. був підготовлений огляд ринку «Тіосульфат амонію (для використання як інгібітор нітрифікації та інгібітор уреази рідких азотних добрив, а також як джерело сірки».

В огляді «Добрива з інгібіторами нітрифікації та уреази»  (2019/2020 рр.)  230с., 128 мал. 274 табл.

У першій частині огляду «Добрива з інгібіторами нітрифікації та уреази» розглянуто загальні відомості про інгібітори нітрифікації та уреази: ідентифікація продуктів, класифікація, властивості, механізм дії інгібіторів. Наведені компанії продуценти (з реквізитами), торгові марки інгібіторів нітрифікації та уреази.

У другій частині розглянуто світовий ринок: найбільші виробники мінеральних добрив із інгібіторами, потужності, інвестиційні проекти. Динаміка та географічна структура виробництва та споживання стабілізованих добрив. Баланс світового виробництва та споживання. Прогноз ринку на 2020-2025 роки. (У регіональному розрізі). Світова торгівля, обсяги продукту, залученого до внутрішньорегіональної та міжрегіональної торгівлі. Географічна структура світового експорту та імпорту стабілізованих добрив. Ціни на інгібітори та добрива.

У третій частині ринок добрив з інгібіторами розглядається в розрізі регіонів і країн: виробники, досьє, реквізити, основна продукція, що випускається, інвестиційні проекти. Виробництво: динаміка та регіональна структура виробництва. Споживання: динаміка, регіональна структура споживання. Зовнішня торгівля (у розрізі  країн): географічна структура експорту та імпорту (зовнішня торгівля РФ і України наведено у розрізі підприємств –постачальників і підприємств покупців). Торговий баланс регіону.

Період 2015-2019 рр., прогноз 2020-2025 рр.

Study Geography. The Global Market. Regions / Countries:

 • - North America: USA, Canada;
 • - Latin America (Argentina, Brazil, Barbados, Belize, Bolivia Venezuela, Guatemala, Honduras, Dominican Republic, Colombia, Costa Rica, Cuba, Mexico, Nicaragua, Panama, Paraguay, Peru, Trinidad and Tobago, Chili, Uruguay, Uruguay El Salvador, Jamaica);
 • - Western Europe (Austria, Belgium, Great Britain, Germany, Greece, Denmark, Ireland, Iceland, Spain, Italy, Luxembourg, the Netherlands, Norway, Portugal, Finland, France, Switzerland, Sweden);
 • - Central and Eastern Europe (Albania, Bulgaria, Bosnia and Herzegovina, Hungary, Latvia, Lithuania, Macedonia, Poland, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia, Montenegro, the Czech Republic, Croatia, Estonia);
 • - Eurasia (Azerbaijan, Armenia, Belarus, Georgia, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Moldova, Tajikistan, Turkmenistan, Russia, Uzbekistan, Ukraine);
 • - Asia (Afghanistan, Bangladesh, Vietnam, Hong Kong, Japan, India, Indonesia, Cambodia, China, South Korea, North Korea, Laos, Malaysia, Mongolia, Myanmar, Nepal, Pakistan, Singapore, Thailand, Taiwan, Philippines , Sri Lanka);
 • - Middle East (Bahrain, Israel, Jordan, Iraq, Iran, Yemen, Qatar, Kuwait, Lebanon, UAE, Oman, Palestine, Saudi Arabia, Syria, Turkey);
 • - Africa (Algeria, Angola, Botswana, Gabon, Ghana, Egypt, Zambia, Zimbabwe, Cameroon, Kenya, Congo DR, Côte d'Ivoire, Mauritania, Madagascar, Malawi, Morocco, Mozambique, Namibia, Nigeria, Senegal, Senegal Tanzania, Tunisia, Uganda, Equatorial Guinea, Ethiopia, South Africa);
 • Австралія та Океанія (Австралія, Нова Зеландія, Нова Каледонія, Папуа Нова Гвінея).

The Work of 2020.

Reviews are periodically updated (production and customs statistics, prices, investment projects, capacity, details revision and dossiers of manufacturers, consumer companies, suppliers).

It is possible to finalize/develop a review on the specifications of the Customer.

Typical content of marketing reviews see the section «The reviews».

For the relevant content please contact by the phone or e-mail indicated below:

Тел.: +380 (472) 36-03-29, (093) 588 71 43 або

e- mail: niitehim.info@gmail.com

 See also:

 • «Добрива з контрольованим вивільненням»
 • «Добрива з повільним вивільненням»