Нітроцелюлоза. Кон’юнктурні, сировинні, технологічні, безпекові та економічні можливості створення виробництва в Україні
У дослідженні наведено загальну характеристику, види та марки нітратів целюлози, сфери застосування
Показані технології виробництва (піроксиліну, колоксиліну), постачальники технологій та обладнання нітрату целюлози.
Дана коротка оцінка ситуації світового ринку нітрату целюлози. Ситуація на регіональних ринках нітрату целюлози: країн Європи (Р. Чехія, Польща, Франція, Швейцарія, Німеччина, Сербія, Фінляндія), Азії (Китай, Тайвань, Таїланд, Філіппіни, Р. Корея, Індія), Північної Америки (США), Євразія (Україна, Узбекистан, росія). По кожній із країн наводиться інформація про виробників нітрату целюлози (реквізити, досьє, потужності, технічна характеристика продукту та інше).
Зовнішня торгівля нітратом целюлози великих країн експортерів та імпортерів (обсяги експорту та імпорту у 2022-2024 рр., та 1 кв. 2025 р., цінова ситуація).
А також наведені великі виробники бавовняної целюлози у Китаї, Узбекистані, Індії, Туреччині, та показано зовнішню торгівлю бавовняною целюлозою основних країн експортерів та імпортерів (обсяги експорту та імпорту у 2022-2024 рр., та 1 кв. 2025 р., цінова ситуація).
По Україні приведені дані імпортних поставок у розрізі компаній імпортерів та компаній постачальників у 2022-2024 рр., та січні березні 2025 р., об’ємах споживання та основних сфер споживання нітрату целюлози та бавовняної целюлози.
Наведено інформацію про сировинні ресурси для виробництва нітратів целюлози в Україні, а саме вирощування бавовни, коноплі, льону.
Наведено огляд наукових публікацій українських вчених щодо перспективних методів виробництва нітрату целюлози з таких сировинних ресурсів як волокна льону та коноплі.
Заключний розділ містить прогноз ринку, висновки, рекомендації.