Перелік науково-технічних розробок (за продуктами та напрямками ), які розроблені або розробляються (актуалізуються) фахівцями ДП «Черкаський НДІТЕХІМ» у 2023 році

Шановні партнери та замовники,

фахівці ДП “Черкаський НДІТЕХІМ” наполегливо працюють над оновленням актуальних розробок минулих років та підготовкою нової тематики НТР.

Публікуємо актуальний перелік науково-технічних розробок за 2022-2023 р.р.

The Content

 • Стан та актуальні проблеми  хімічної  промисловості
 • Секторальні аналізи. Будівельна  хімія.
 • Мінеральна хімічна сировина. 
 • Азотні  сполуки. Добрива. Дотичні продукти. 
 • Продукція основної хімії 
 • ПАР. Миючі засоби та засоби для чищення. 
 • Первинні пластмаси. Біополімери. Вироби із пластмас. 
 • «Зелена» хімічна  продукція. Поглиблена агропереробка. 
 • Інша хімічна  продукція  

Завантажити перелік НТР 2022-2023
Аналітична оцінка ситуації у хімічній промисловості України та на внутрішньому товарному ринку хімічної продукції за підсумками 2022 року (попередні дані)

Аналітична довідка розроблена на основі доступних та репрезентативних статистичних даних (Держстат України, територіальні органи Держстату, Державної митної служби України та ін.), власних експертних оцінок та розрахунків, відкритих даних ЗМІ, сайтів компаній, комунікативної інформації. Актуалізована версія станом на 26.12.2022. Документ постійно оновлюється.

За оцінками ДП «Черкаський НДІТЕХІМ», в національній хімічній промисловості у 2022 році в (виробництво  хімічних речовин та хімічної  продукції, гумових і пластмасових виробів) функціонували з різним режимом завантаження виробничих потужностей (від 10 до 50%) близько 2800 підприємств (45% підприємств, які функціонували та були економічно активними на початок року).

Усього в хімічній промисловості станом на 1 жовтня 2022 р. було зареєстровано близько 7330 підприємств, з яких значна частина є недіючими (близько 45%).

Кількість діючих хімічних підприємств на кінець 2021 р. становила 6480 підприємств, з яких 2591 підприємств –  у виробництві хімічних речовин та хімічної продукції, 3890 підприємств – у виробництві пластмасових та гумових виробів.

За попередніми підсумками  2022 р., індекс товарного виробництва у виробництві хімічних речовин та хімічної продукції «просів» порівняно з 2021 роком до 40%, гумових та пластмасових виробів – 62%.

Найбільш критично індекс товарного виробництва знизився у виробництві продукції основної хімії та первинних пластмас  та склав у 2022 році,  за попередніми даними, 30% до 2021 р. (через руйнування  та зупинку значної частини підприємств).

Водночас, найбільш м’яким було зниження обсягів випуску товарної продукції в секторах виробництва мила, СМЗ та засобів для чищення (65%), пластмасових виробів ( 60%), ЗЗР (74%).

З початку воєнних дій спостерігається висока ступінь невизначеності  та значна кількість негативних факторів, які впливають на ситуацію в хімічній промисловості України (військові дії, фізичне руйнування, значний ріст цін на усі складові собівартості, обвальне скорочення замовлень (попиту), відсутність обігових коштів, значні курсові коливання, ускладненість та розірваність логістики внутрішніх поставок та експорту, відтік виробничого персоналу та проблеми з ротацією персоналу тощо).

In листопаді-грудні 2022 р. добавилася проблема з виробничим енергопостачанням, яка найбільш відчутно «вдарила» по діючим  виробництвам основної хімії, мінеральних добрив, гумових виробів та іншим енергоємним виробництвам.

Все ж найбільш критичним  для динаміки галузевого виробництва у 2022 році був фактор зниження попиту та обсягів збуту продукції, можливість утримання конкурентних цін на кінцеву товарну продукцію через високу  волатильність та загальний підвищувальний тренд цін на сировину та енергоресурси.

В той же час, слід зазначити, що частина хімічних підприємств, починаючи з червня 2022 р., адаптувалася до нових надскладних умов свого функціонування та почала частково відновлювати своє виробництво і налагоджувати ланцюги поставок сировини  і товарної  продукції.

За оцінками ДП «Черкаський НДІТЕХІМ», загальний обсяг реалізації хімічної продукції у 2022 році, за попередніми даними, склав у д.ц. близько 114 млрд.грн. (2021 р. – 174 млрд. грн.), у т.ч. у виробництві хімічних речовин та хімічної продукції65 млрд.грн (2021 р. –  105 млрд. грн), гумових та пластмасових виробів49 млрд.грн (2021 р. – 69 млрд. грн.). Порівняно з попереднім роком обсяги реалізації товарної продукції у д.ц.  скоротилися  у виробництві хімічних речовин та хімічної продукції на 38%, у виробництві гумових та пластмасових виробів – на 30%.

Однак слід взяти до уваги, що індекс цін у виробництві хімічних речовин та хімічної продукції становив, оціночно, у 2022 р. 158-160%, у виробництві гумових та пластмасових виробів – 140-145%. Отже, у порівняних цінах скорочення обсягів товарної реалізації хімічної продукції є суттєво більшим.

Втрати продаж у 2022 р. у фізичному вимірі у більшості товарних груп хімічної продукції порівняно з 2021 роком набули критичних обсягів  та становлять від 35% до 220%. Однак цей показник є досить неоднорідним в залежності від сектору та регіональної структури товарного виробництва хімічної продукції, а також підприємства-виробника.

З іншого боку, він значно відрізняється від аналогічних показників у вартісному вимірі, які є значно м’якшими через значний ріст індексу цін та промислову інфляцію.

Завантажити повний текст
Дослідження ринку лауретсульфату натрію (СЛЕС, SLES)

Огляд ринку «лауретсульфату натрію» підготовлений у листопаді 2022 р., паралельно з ним був підготовлений огляд ринку «лінійної алкілбензолсульфокислоти» (більш відома як АБСК, LABSA).

Як джерела інформації використовувалися дані виробничої статистики (національних бюро/інститутів статистики за країнами/регіонами, наприклад: Eurostat (Європа/ЄС), МЕТИ (Японія) та ін.), Державної митної служби України, інтернет-сайтів та звітів компаній-продуцентів.

Звіт складається з 4 частин, що містять 123 сторінки, у тому числі 11 малюнків, 43 таблиці.

Study Geography. The Global Market. Regions / Countries:

 • Північна та Латинська Америка (США, Мексика, Бразилія, Колумбія);
 • Західна та Центральна Європа (Бельгія, Великобританія, Німеччина, Нідерланди, Греція, Іспанія, Італія, Франція, Польща, Чеська Республіка, Словенія, Угорщина, Естонія);
 • Євразія (Україна);
 • Азія (Японія, Індія, Китай, Корея Південна, Пакистан);
 • Близький Схід (Ізраїль, Іран, ОАЕ, Оман, Саудівська Аравія, Туреччина);
 • Африка (Єгипет, Судан, ПАР);
 • Австралія та Океанія (Австралія)

У першій частині огляду «лауретсульфату натрію» розглянуті загальні відомості про продукт, промислові способи виробництва, сфери застосування.

У другій частині огляду наведено коротку характеристику світового ринку лауретсульфату натрію.

У третій частині ринок лауретсульфату натрію розглядається в розрізі регіонів та країн.

У розділі 3.1-3.6 по кожній із зазначених вище країн наводиться інформація про виробників лауретсульфату натрію (реквізити, досьє, потужності, продукція, що випускається компанією (основна та супутня), якісна характеристика продукції, інвестиційні проекти та ін.).

Розділ 3.7. (Євразія) включає дані про лауретсульфат натрію в Україні, а саме:

 • Зовнішня торгівля України у 2020-2021 рр. та січні-вересні 2022 р. (у розрізі компаній-постачальників та компаній покупців);
 • Ціни постачальників лауретсульфату натрію на ринок України у 2020-2021 рр. та січні-вересні 2022 р.
 • Розрахункове споживання лауретсульфату натрію в 2019-2021 рр. та січні-вересні 2022 р.;
 • Торгові компанії на ринку лауретсульфату натрію в Україні;
 • Ситуація у споживчих галузях;
 • Потенційні споживачі лауретсульфату натрію в Україні

Четвертий розділ містить список ілюстрацій (малюнки та таблиці).

Можлива актуалізація огляду та доопрацювання за ТЗ Замовника.

For the relevant content please contact by the phone or e-mail indicated below:

Тел.: +380 (472) 36-03-29, (093) 588 71 43 або

e- mail: niitehim.info@gmail.com
Дослідження ринку лінійної алкілбензолсульфокислоти (АБСК, LABSA)

Огляд ринку «лінійна алкілбензолсульфокислота» підготовлений у листопаді 2022 р., паралельно з ним був підготовлений огляд ринку «лауретсульфату натрію» (відомий як SLES).

Як джерела інформації використовувалися дані виробничої статистики (національних бюро/інститутів статистики за країнами/регіонами, наприклад: Eurostat (Європа/ЄС), МЕТИ (Японія) та ін.), Державної митної служби України, інтернет-сайтів та звітів компаній-продуцентів.

Звіт складається з 4 частин, що містять 122 сторінки, у тому числі 7 малюнок, 84 таблиці.

Study Geography. The Global Market. Regions / Countries:

 • Північна та Латинська Америка (США, Мексика, Бразилія, Колумбія);
 • Західна та Центральна Європа (Бельгія, Великобританія, Німеччина, Греція, Іспанія, Італія, Франція, Польща, Чеська Республіка, Словенія, Угорщина);
 • Євразія (Україна);
 • Азія (Японія, Індія, Індонезія, Китай, Корея Південна, Пакистан);
 • Близький Схід (Ізраїль, Іран, ОАЕ, Оман, Саудівська Аравія, Туреччина);
 • Африка (Єгипет, Судан, Ефіопія, ПАР);
 • Австралія та Океанія (Австралія)

У першій частині огляду «лінійна алкілбензолсульфокислота» розглянуті загальні відомості про продукт, промислові способи виробництва, сфери застосування.

У другій частині огляду дана коротка характеристика світового ринку:

 • лінійного алкілбензолу (LAB) – сировини для виробництва лінійної алкілбензолсульфокислоти;
 • лінійних алкілсульфонатів (LAS);
 • лінійної алкілбензолсульфокислоти (LABSA)

У третій частині ринок лінійної алкілбензолсульфокислоти розглядається в розрізі регіонів та країн.

У розділі 3.1-3.6 по кожній із зазначених вище країн наводиться інформація про виробників лінійної алкілбензолсульфокислоти (реквізити, досьє, потужності, продукція, що випускається компанією (основна та супутня), якісна характеристика продукції, інвестиційні проекти та ін.). Географічна структура імпортних та експортних поставок лінійної алкілбензолсульфокислоти та її солей по окремих країнах у 2022 р. (помісячно).

Розділ 3.7. (Євразія) включає дані про лінійну алкілбензолсульфокислоту в Україні, а саме:

 • Зовнішня торгівля України у 2020-2021 рр. та січні-вересні 2022 р. (у розрізі компаній-постачальників та компаній покупців).
 • Ціни постачальників лінійної алкілбензолсульфокислоти на ринок України у 2020-2021 рр. та січні-вересні 2022 р.
 • Розрахункове споживання лінійної алкілбензолсульфокислоти у 2018-2021 рр. та січні-вересні 2022 р.;
 • Торгові компанії на ринку лінійної алкілбензолсульфокислоти в Україні;
 • Ситуація у споживчих галузях;
 • Потенційні споживачі лінійної алкілбензолсульфокислоти в Україні

Четвертий розділ містить список ілюстрацій (малюнки та таблиці).

Можлива актуалізація огляду та доопрацювання за ТЗ Замовника.

For the relevant content please contact by the phone or e-mail indicated below:

Тел.: +380 (472) 36-03-29, (093) 588 71 43 або

e- mail: niitehim.info@gmail.com
Аналітична оцінка ситуації у хімічній промисловості України та на внутрішньому товарному ринку хімічної продукції за підсумками 9 місяців 2022 р.

Аналітична довідка розроблена на основі доступних та репрезентативних статистичних даних (Держстат України, територіальні органи Держстату, Державної митної служби України та ін.), власних експертних оцінок та розрахунків, відкритих даних ЗМІ, сайтів компаній, комунікативної інформації.

The document is continuously updated.

Download the analytical assessment 

 
Актуальний перелік науково-технічних розробок (НТР) 2022 р.

Шановні партнери та замовники,

колектив ДП “Черкаський НДІТЕХІМ” наполегливо працює над оновленням актуальних розробок минулих років та підготовкою нової тематики НТР.

Публікуємо актуальний перелік розробок 2022 року (станом на 01.09.2022).

Завантажити ПЕРЕЛІК НТР -2022
Короткий аналіз техніко-економічної та кон’юнктурної доцільності створення виробництва окремих видів добавок до бетонів в Україні

Аналітичне дослідження «Короткий аналіз техніко-економічної та кон’юнктурної доцільності створення виробництва окремих видів добавок до бетонів в Україні» підготовлений у липні-серпні 2022 р.

У першій частині дослідження дана докладна класифікація добавок до бетону та будівельних сумішей.

У другій частині надано нормативно-технічне супроводження та вимоги щодо створення в Україні виробництва добавок до бетонів (на основі сульфанолу, лігносульфонатів або іншої хімічної сировини).

Третя частина дослідження присвячена короткому світовому огляду добавок до бетонів, а саме:

 • Обсягу світового ринку добавок до бетону;
 • Тенденції світового ринку суперпластифікаторів до бетону;
 • Великі світові виробники пластифікаторів та суперпластифікаторів до бетону.

Четвертий розділ аналітичного дослідження призначений аналізу виробництва окремих видів добавок до бетону в Україні.

У підрозділі 4.1 представлена динаміка виробництва добавок до цементів, будівельних розчинів та бетонів у 2013-2021 рр., та січні 2022 р. в натуральному виразі.

Підрозділ 4.2 включає докладну характеристику 35 виробників добавок до бетону та будівельних сумішей у 10 областях України, а саме:

 • досьє, реквізити виробників;
 • марочний асортимент і технічна характеристика продукції, що випускається;
 • цінова ситуація на липень-серпень 2022 р.;
 • обсяги виробництва (за даними телефонного опитування).

Підрозділ 4.3 включає основні торгівельні компанії України добавок до бетонів, а саме:

 • досьє, реквізити;
 • марочний асортимент і технічна характеристика продукції;
 • цінова ситуація на липень-серпень 2022 р.

Підрозділ 4.4 включає зовнішню торгівлю України в сегменті добавок до бетонів у 2019-2021 р. у розрізі компаній постачальників та компаній імпортерів.

Підрозділ 4.5 включає ситуацію у споживчих галузях України добавок до бетонів тобто:

 • Динаміку виробництва бетонних розчинів готових для використання в Україні в 2011-2021 рр. та січні 2022 р., млн. тон;
 • Динаміку виробництва будівельної продукції (будівлі житлові, нежитлові та інженерні споруди) в Україні за видами у 2014-2021 роках та січні 2022р., (млн. грн).

Підрозділ 4.6 Споживачі добавок до бетонів та будівельних розчинів в Україні (виробники бетонів та будівельних розчинів).

Підрозділ 4.7 Включає ситуацію з сировиною на ринку України, а саме:

 • Лігносульфонати технічні (ЛСТ)
 • Полікарбоксилати (ПК)

Представлені основні сфери застосування лігносульфонатів та полікарбокситатів.

Зовнішня торгівля (імпорт) лігносульфонатів та полікарбоксилатів України у розрізі компаній постачальників та компаній імпортерів у 2021 р.

У розділі 5, патентний пошук, надані окремі рецептури добавок до бетону.

У розділі 6 наведені аналітичні висновки щодо техніко-економічної та кон’юнктурної доцільності створення в Україні виробництва по випуску пластифікуючих добавок до бетонів на основі лігносульфонатів або на основі інших хімічних речовин.

У розділі 7 наведено алфавітний перелік добавок.

У розділі 8 наведено список ілюстрацій (малюнки та таблиці).

Reviews are periodically updated (production and customs statistics, prices, investment projects, capacity, details revision and dossiers of manufacturers, consumer companies, suppliers).

It is possible to finalize/develop a review on the specifications of the Customer.

Typical content of marketing reviews see the section «The reviews».

For the relevant content please contact by the phone or e-mail indicated below:

Тел.: +380 (472) 36-03-29, (093) 588 71 43  або

e- mail: niitehim.info@gmail.com
Сірка

Огляд ринку «Сірка» підготовлений на основі дослідження, метою якого був аналіз світового ринку сірки, тенденції та прогноз.

Об’єктом дослідження є сірка елементна.

Як джерела інформації використовувалися дані виробничої статистики (національних бюро/інститутів статистики за країнами/регіонами, наприклад: Росстат (РФ), Eurostat (Європа/ЄС), МЕТI (Японія) та ін.), статистики зовнішньої торгівлі (Федеральної митної служби РФ), Державної митної служби України, статистику торгівлі міністерств фінансів різних країн (наприклад, Міністерства Фінансів Японії – https://www.customs.go.jp, https://www.e-stat.go.jp/en/ та ін. країн), інтернет-сайтів та річних звітів компаній-продуцентів, а також дані, отримані в результаті телефонних інтерв’ю співробітників компаній-виробників даного продукту.

Хронологічні рамки дослідження: 2016–2021 рр.; (прогноз – 2022-2027 рр.)

Study Geography:

 • Північна Америка: США, Канада;
 • Латинська Америка: Бразилія, Мексика, Аргентина, Венесуела, Колумбія, Чилі, Уругвай, Парагвай, Еквадор, Домініканська Республіка, Гватемала Перу; Тринідад та Тобаго, Куба;
 • Західна Європа Німеччина: Бельгія, Нідерланди, Австрія, Великобританія, Данія, Італія, Іспанія, Франція, Ірландія, Ісландія, Фінляндія, Швеція, Швейцарія, Норвегія, Португалія, Кіпр, Греція, Люксембург;
 • Центральна та Східна Європа: Польща, Болгарія, Румунія, Сербія, Словенія, Словаччина, Р. Чехія, Хорватія, Угорщина, Боснія та Герцеговина, Литва;
 • Азія: Китай, Індія, Індонезія, Японія, Таїланд, Тайвань, Малайзія, Сінгапур, Р. Корея, В’єтнам, Філіппіни;
 • Австралія та Океанія: Австралія, Нова Зеландія;
 • Близький Схід: Ізраїль, Туреччина, ОАЕ, Йорданія, Саудівська Аравія; Іран, Ірак, Бахрейн, Катар, Кувейт, Ліван, Оман, Сирія;
 • Африка: Південно-Африканська Республіка (ПАР), Єгипет, Д.Р. Конго, Марокко, Замбія, Мадагаскар, Алжир, Туніс, Намібія, Танзанія;
 • Євразія: Російська Федерація, Україна, Р. Білорусь, Вірменія, Азербайджан, Казахстан, Киргизстан, Р. Молдова, Таджикистан, Туркменістан, Грузія.

Звіт складається з 5 частин, містить 314 сторінок, зокрема 41 малюнок, 210 таблиць.

У першому розділі звіту дана загальна характеристика сірки, технологія отримання сірки, сфери застосування сірки.

У другому розділі звіту дана характеристика світового ринку сірки (загалом у світі та по регіонах: динаміка виробництва та споживання, структура споживання та прогноз ринку до 2027 р.). Також у цьому розділі наводяться ключові гравці на ринку сірки. Цінова ситуація.

Світовий торговий баланс, найбільші регіони/країни імпортери та постачальники сірки на світових та регіональних ринках.

Третій розділ огляду присвячений виробництву та споживанню сірки на регіональних ринках (у розрізі країн).

У розділі 3.1-3.8 по кожній із зазначених вище країн наводиться інформація про виробників сірки (реквізити, досьє, потужності, продукція, що випускається компанією (основна та супутня), якісна характеристика сірки, інвестиційні проекти та ін.), статистичні дані про обсяги виробництва сірки, розрахункові дані щодо споживання та зовнішньої торгівлі. Географічна структура імпортних та експортних поставок. Також наведено реквізити найбільших споживачів.

Розділ 3.9. (Євразія) включає статистичні дані про сірку в Російській Федерації, Казахстані, Україні, Туркменістані, Р. Білорусь. Реквізити та досьє компаній продуцентів, асортимент продукції, склад, характеристики.

Наведено розрахункові дані про сірку в країнах Євразії: РФ, Р. Білорусь, Україну, Казахстан, Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан, Азербайджан, Вірменію, Киргизстан, Молдову, Грузію.

Розділ включає інформацію про обсяги експорту та імпорту сірки, географію її постачання в кожну з країн регіону, аналіз експортно-імпортних цін на сірку в країнах Євразії (2016-2021 рр.).

Крім географічної структури зовнішньої торгівлі по Україні наведено інформацію імпортно-експортних поставок у розрізі компаній – імпортерів та компаній постачальників за період 2020 та 2021 рр. Показано ситуацію у споживчих галузях.

У четвертому розділі надано коротку інформацію про ринок сірки, прогноз ринку та висновки.

У п’ятому розділі наведено список ілюстрацій (малюнки та таблиці).

Reviews are periodically updated (production and customs statistics, prices, investment projects, capacity, details revision and dossiers of manufacturers, consumer companies, suppliers).

It is possible to finalize/develop a review on the specifications of the Customer.

Typical content of marketing reviews see the section «The reviews».

For the relevant content please contact by the phone or e-mail indicated below:

Тел.: +380 (472) 36-03-29, (093) 588 71 43  або

e- mail: niitehim.info@gmail.com
Chelated Trace Elements Fertilizers

Огляд ринку «Добрива, що містять мікроелементи у хелатній формі» підготовлений на основі дослідження, метою якого був аналіз світового ринку добрив, що містять мікроелементи у хелатній формі, тенденції та прогноз.

Об’єктом дослідження є добрива в хелатній формі, їх виробництво та споживання.

Як джерела інформації використовувалися дані виробничої статистики (національних бюро/інститутів статистики країнами, наприклад: Росстат (РФ), Eurostat (Європа/ЄС), та інших., статистики зовнішньої торгівлі (Федеральної митної служби РФ, Державної митної служби України, інтернет-сайтів та річних звітів компаній-продуцентів), а також дані, отримані в результаті телефонних інтерв’ю співробітників компаній-виробників даного продукту.

Хронологічні рамки дослідження: 2019–2020 рр.; оцінка 2021 р. (на основі даних за 1 кв.).

Study Geography:

Євразія: Російська Федерація, Україна, Р. Білорусь, Узбекистан, Казахстан.

Звіт складається з 5 частин, містить 448 сторінок, зокрема 50 малюнків, 177 таблиць.

У першому розділі звіту дано загальну характеристику мікроелементів для добрив. Вплив мікроелементів (бор, молібден, марганець, хлор, мідь, цинк, натрій, кремній, титан, кобальт) на рослини. Форми мікроелементів.

У другому розділі звіту дано характеристику сільськогосподарських хелатів. Типи хелатують агентів. Застосування хелатних добрив залежно від pH ґрунту.

У третьому розділі звіту дано коротка характеристика світового ринку мікродобрив у хелатної формі.

Четвертий розділ присвячений регіональному ринку мікродобрив у хелатній формі

У розділі 4,1 наводяться ключові гравці на ринку мікродобрив у хелатній формі у країнах Європи. У розділі наводиться інформація про виробників (реквізити, досьє, марочний асортимент продукції, що випускається компанією, якісна характеристика, інвестиційні проекти та ін.),

Розділ 4.2. (Євразія) включає дані про випуск мікродобрив у хелатній формі в Російській Федерації та Україні. Реквізити та досьє компаній продуцентів, марочний асортимент та якісні показники продукції, що випускається.

Подано розрахункові дані про споживання мікродобрив у хелатній формі в країнах Євразії: РФ, Україні, Р. Білорусь, Казахстан, Узбекистан.

Розділ включає інформацію про обсяги експорту та імпорту мікродобрив у хелатній формі, географію його постачання кожної з країн регіону, аналіз експортно-імпортних цін на (2019-2021 рр.).

Крім географічної структури зовнішньої торгівлі по РФ та Україні наведено інформацію імпортно-експортних поставок у розрізі компаній-імпортерів та компаній постачальників за період 2019 та 2021 рр.

У п’ятому розділі дана коротка інформація про ринок мікродобрив у хелатній формах, прогноз ринку та висновки.

У шостому розділі наведено список ілюстрацій (малюнки та таблиці).

The Work of 2021.

Reviews are periodically updated (production and customs statistics, prices, investment projects, capacity, details revision and dossiers of manufacturers, consumer companies, suppliers).

It is possible to finalize/develop a review on the specifications of the Customer.

Typical content of marketing reviews see the section «The reviews».

For the relevant content please contact by the phone or e-mail indicated below:

Тел.: +380 (472) 36-03-29, (093) 588 71 43 або

e- mail: niitehim.info@gmail.com
Slow-Release Fertilizers

Огляд ринку «Добрива з уповільненим вивільненням поживних речовин» підготовлений на основі дослідження, метою якого був аналіз світового ринку добрив з уповільненим вивільненням поживних речовин, тенденції та прогноз.

Об’єктом дослідження є добрива з уповільненим вивільненням поживних речовин, їх виробництво та споживання.

У цій роботі розглянуті всі добрива азотні та NPK, що включають до складу «повільний азот» у формі синтетичних органічних конденсатних сполук.

Основна концепція добрив з повільним (як і з контрольованим) вивільненням полягає в тому, що вони вивільняють поживні речовини з більш поступовою швидкістю, що дозволяє максимально засвоювати та використовувати поживні речовини, мінімізуючи втрати через вилуговування, випаровування або надмірне зростання дерну.

Метиленмочевинні продукти є найпопулярнішими добривами з повільним вивільненням, становлячи 63% від загальної кількості синтетично вироблених матеріалів.

Добрива з повільним вивільненням – продукти без покриття, які покладаються на вроджені фізичні характеристики, такі як низька розчинність, для їхнього повільного вивільнення. Вироби з покриттям в основному складаються з джерел N із швидким вивільненням, оточених бар’єром, який перешкоджає швидкому виділенню N у навколишнє середовище.

Добрива з повільним вивільненням мають дуже хороший механізм виділення поживних речовин, уповільнений низькою поетапною розчинністю ланцюжків органічних сполук. Добрива з повільним вивільненням – це добрива з повільним вивільненням «азота», як  в азотних добривах, так  і у NPK, які включають азот у повільній  формі. Капсульовані добрива з контрольованим вивільненням за рахунок фізичних бар’єрів можуть «контролювати» випуск всього комплексу поживних речовин (N, P і K, а також мікроелементів). Вони представляють відносно невеликий сегмент усієї галузі виробництва добрив (3-4 відсотки), але їх використання зростає швидше, ніж розчинні матеріали, що швидко випускаються. Це пов’язано, перш за все, з тим, що вони зменшують загальний вплив азотних добрив на навколишнє середовище, як це передбачено BMP. Спеціального реєстраційного номера (CAS Number) та інших ідентифікаційних кодів (PRODCOM Code EUROSTAT, PubChem, Номер EINECS та ін.) для повільних добрив немає, водночас вони ідентифікуються за джерелами «повільного азоту», вони залучаються до торгівлі за тими самими кодами ТН ЗЕД, як і традиційні азотні добрива (карбамід) і NPK. Хімічна формула та властивості карбаміду, що виділяється з «повільного» добрива при «руйнуванні» органічної сполуки та звичайного карбаміду однакові, за винятком того, що карбамід у повільному добриві входив до складу повільного розчинного конденсатного з’єднання.

В огляді «Добрива з повільним вивільненням»   (2019/2020 р.)  452с., 300 мал.,  620 табл.

У першій частині огляду «Добрива з повільним  вивільненням (SRN) поживних речовин» розглянуто загальні відомості про джерела повільного азоту: ідентифікація продуктів, класифікація, властивості, механізм вивільнення  поживніх речовин.  Виробники.

У другій частині розглянуто світовий ринок: найбільші виробники органо-мінеральних добрив  з  повільним  вивільненням поживних речовин, потужності, інвестиційні проекти. Динаміка та географічна структура виробництва SRN добрив(у розрізі джерел «повільного азоту». Баланс світового виробництва та споживання. Прогноз ринку на 2020-2025 роки. (у  регіональному розрізі). Світова торгівля, обсяги продукту, залученого до внутрішньорегіональної та міжрегіональної торгівлі. Географічна структура світового експорту та імпорту добрив з повільним вивільненням поживних речовин. Ціни.

У третій частині ринок добрив з повільним  вивільненням поживних речовин розглядається в розрізі регіонів і країн: виробники, досьє, реквізити, основна продукція, що випускається, інвестиційні проекти. Виробництво: динаміка та регіональна структура виробництва. Споживання: динаміка, регіональна структура споживання. Зовнішня торгівля (у  розрізі  країн): географічна структура експорту та імпорту (зовнішня торгівля РФ і України наведено у розрізі підприємств –постачальників і підприємств покупців). Торговий баланс регіону

Період 2015-2019 рр, прогноз 2020-2025 рр.

Study Geography. The Global Market. Regions / Countries:

 • - North America: USA, Canada;
 • - Latin America (Argentina, Brazil, Barbados, Belize, Bolivia Venezuela, Guatemala, Honduras, Dominican Republic, Colombia, Costa Rica, Cuba, Mexico, Nicaragua, Panama, Paraguay, Peru, Trinidad and Tobago, Chili, Uruguay, Uruguay El Salvador, Jamaica);
 • - Western Europe (Austria, Belgium, Great Britain, Germany, Greece, Denmark, Ireland, Iceland, Spain, Italy, Luxembourg, the Netherlands, Norway, Portugal, Finland, France, Switzerland, Sweden);
 • - Central and Eastern Europe (Albania, Bulgaria, Bosnia and Herzegovina, Hungary, Latvia, Lithuania, Macedonia, Poland, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia, Montenegro, the Czech Republic, Croatia, Estonia);
 • - Eurasia (Azerbaijan, Armenia, Belarus, Georgia, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Moldova, Tajikistan, Turkmenistan, Russia, Uzbekistan, Ukraine);
 • - Asia (Afghanistan, Bangladesh, Vietnam, Hong Kong, Japan, India, Indonesia, Cambodia, China, South Korea, North Korea, Laos, Malaysia, Mongolia, Myanmar, Nepal, Pakistan, Singapore, Thailand, Taiwan, Philippines , Sri Lanka);
 • - Middle East (Bahrain, Israel, Jordan, Iraq, Iran, Yemen, Qatar, Kuwait, Lebanon, UAE, Oman, Palestine, Saudi Arabia, Syria, Turkey);
 • - Africa (Algeria, Angola, Botswana, Gabon, Ghana, Egypt, Zambia, Zimbabwe, Cameroon, Kenya, Congo DR, Côte d'Ivoire, Mauritania, Madagascar, Malawi, Morocco, Mozambique, Namibia, Nigeria, Senegal, Senegal Tanzania, Tunisia, Uganda, Equatorial Guinea, Ethiopia, South Africa);
 • Австралія та Океанія (Австралія, Нова Зеландія, Нова Каледонія, Папуа Нова Гвінея).

The Work of 2020.

Reviews are periodically updated (production and customs statistics, prices, investment projects, capacity, details revision and dossiers of manufacturers, consumer companies, suppliers).

It is possible to finalize/develop a review on the specifications of the Customer.

Typical content of marketing reviews see the section «The reviews».

For the relevant content please contact by the phone or e-mail indicated below:

Тел.: +380 (472) 36-03-29, (093) 588 71 43 або

e- mail: niitehim.info@gmail.com

 See also:

 • "The Fertilizers with Urease and Nitrification Inhibitors"
 • «Добрива з контрольованим вивільненням»