Модифікація та удосконалення технічного дизайну в контурі синтезу аміаку традиційного процесу Haber-Bosch в умовах декарбонізації. Інноваційні технологічні і інжинірингові рішення. Промислові практики.




Аналіз поточного стану формування цін на зелений водень та його похідні (аміак та метанол) на світовому і основних регіональних ринках. Оцінка прогнозного ціноутворення

Короткий огляд сучасного стану споживчого попиту, виробництва та інвестиційної активності в сегменті зеленого водню/аміаку/метанолу на світовому ринку.

Поточний стан розрахункових витрат на виробництво зеленого водню у світі. Порівняльна вартість виробництва сірого, блакитного і зеленого водню. Ключові фактори, що визначають вартість виробництва зеленого водню, і можливості для її зменшення до 2030 р.

Розрахункові витрати на виробництво зеленого водню/аміаку/метанолу. Ціни поточні (2022-2024 рр.) та прогнозні на середню- і довгострокову перспективу. Сценарії поточного і прогнозного ціноутворення зеленого водню/аміаку /метанолу. Причини мінливості моделей формування ціни. Інструменти стимулювання розвитку ринку зеленого водню/аміаку/метанолу в Європі та їх вплив на ціноутворення цих продуктів.




Ефективні і масштабовані промислові процеси для використання економічного потенціалу хімічної переробки (деполімеризація, каталіз, хемоліз) відходів пластмас (для перетворення на вихідні мономери або генерацію синтез-газу та нафти).

Аналіз технологій хімічної переробки доступних для пластикових відходів з акцентом на ключові параметри їх ефективності та існуючі можливості впровадження для прийняття інвестиційних рішень щодо виробничої комерціалізації. В поточному моменті оголошено ≈200 проектів для обробки пластикових відходів за допомогою різних технологій хімічної переробки. Їх доля визначатиметься технічним та економічним успіхом заводів, що будуються у світі. Низка світових технологічних трендів в хімічній переробці відходів пластику не може не впливати на пріоритетність їх розвитку в Україні. Переробка пластикового сміття в країні – вільна ніша, а продукція в ресайклінговій тарі та упаковці – одна із вимог до товарів, які планують вихід до країн ЄС. Крім того, повоєнне відновлення України має необмежені можливості використання переробленого пластику, або там де відходи пластику слугують сировиною.




Оцінка та прогноз ринку скрапленого діоксиду вуглецю вищого гатунку

У НТР проаналізовано існуючі кон‘юнктурні та виробничі передумови доцільності виробництва скрапленого діоксиду вуглецю вищого ґатунку в Україні з наданням відповідних аналітичних висновків та рекомендацій.