image_pdfimage_print

Огляд ринку «Добрива з інгібіторами нітрифікації та уреази» підготовлений на основі дослідження, метою якого був аналіз світового ринку добрив з інгібіторами нітрифікації та уреази, тенденції та прогноз.

Об’єктом дослідження є добрива з інгібіторами нітрифікації та уреази, їх виробництво та споживання.

Вчені оцінюють втрати азоту із внесених у ґрунт добрив до 70%. При цьому втрати азоту безпосередньо залежать від темпів нітрифікації, насамперед втрачається азот, що знаходиться в менш стабільній нітратній формі, що утворюється з нітритної, в яку переходить азот, що знаходиться в амонійній формі. Якщо азот не перетворюється на нітритну форму, він порівняно стабільний.

Нітрифікація залежить від температури, вологості ґрунту та інших факторів.

Найбільш нестабільний з погляду втрат азоту, як з’ясували німецькі вчені – карбамід.

Діючі речовини, що додаються для стабілізації азотних добрив (інгібітори), входять в різні біохімічні реакції і затримують перехід азоту в нестабільну форму.

Існує деяка плутанина щодо термінів стабілізаторів азоту, інгібіторів нітрифікації, інгібіторів уреази та стабілізованих добрив.

Терміни стабілізатори (фіксатори) азоту та інгібітори нітрифікації (уреази) використовуються як взаємозамінні. Згідно AAFPCO, стабілізовані добрива – це тільки ті, до яких додано стабілізатор азоту (інгібітор нітрифікації та інгібітор уреази). Інгібітори – речовини, що збільшують час, протягом якого азотний компонент добрива залишається у ґрунті в амідній формі (сечовині) або в амонійній формі. Хоча інгібітори нітрифікації та уреази визнані стабілізаторами азоту (AAPFCO), добрива  з інгібіторами  нітрифікації в деяких публікаціях позначаються як «добрива з повільним вивільненням поживних речовин» і навіть як «добрива з контрольованим вивільненням». Це не правильно. Хоча всі ці види добрив затримують надходження добрива рослині – механізм вивільнення поживних речовин у них різний.

Стабілізовані добрива, добрива з фіксованим азотом – це добрива з інгібіторами уреази або інгібіторами нітрифікації або з обома інгібіторами разом.

Добрива з контрольованим вивільненням – це капсульовані сіркою добрива, добрива із сірчано-полімерною капсуляцією або з полімерною. Час вивільнення залежить від матеріалу капсули, температури ґрунту, вологості та ін.

Добрива з повільним вивільненням – це органо-мінеральні добрива з «повільним» азотом, тобто із азотом, пов’язаним органічною речовиною у важкорозчинні форми.

Добрива з контрольованим вивільненням   та   добрива з повільним вивільненням є предметом інших двох однойменних досліджень

Спеціального реєстраційного номера (CAS Number) та інших ідентифікаційних кодів (PRODCOM Code EUROSTAT, PubChem, Номер EINECS та ін.) для стабілізованих добрив немає, водночас вони ідентифікуються за стабілізаторами азоту, вони залучаються до торгівлі за тими самими кодами ТН ЗЕД, що і традиційні азотні добрива (карбамід. КАС, сульфат амонію) та NPK. Стабілізовані добрива є азотовмісними добривами, до складу яких входять хімічні сполуки, що тимчасово знижують (інгібують) процеси трансформації азоту в грунті.

Існує два класи інгібіторів:

 • інгібітори нітрифікації
 • інгібітори уреази.

Вони додаються до азотних добрив або у процесі виробництва (частіше наносяться поверхню гранули), або вводяться безпосередньо перед використанням (рідкі добрива, КАС).

Інгібітори нітрифікації та уреази надходять на ринок переважно під торговими марками.

 

Огляд ринку «Добрива з інгібіторами нітрифікації та уреази» підготовлений у 2020 р., також у 2020 р. був підготовлений огляд ринку «Тіосульфат амонію (для використання як інгібітор нітрифікації та інгібітор уреази рідких азотних добрив, а також як джерело сірки».

В огляді «Добрива з інгібіторами нітрифікації та уреази»  (2019/2020 рр.)  230с., 128 мал. 274 табл.

У першій частині огляду «Добрива з інгібіторами нітрифікації та уреази» розглянуто загальні відомості про інгібітори нітрифікації та уреази: ідентифікація продуктів, класифікація, властивості, механізм дії інгібіторів. Наведені компанії продуценти (з реквізитами), торгові марки інгібіторів нітрифікації та уреази.

У другій частині розглянуто світовий ринок: найбільші виробники мінеральних добрив із інгібіторами, потужності, інвестиційні проекти. Динаміка та географічна структура виробництва та споживання стабілізованих добрив. Баланс світового виробництва та споживання. Прогноз ринку на 2020-2025 роки. (У регіональному розрізі). Світова торгівля, обсяги продукту, залученого до внутрішньорегіональної та міжрегіональної торгівлі. Географічна структура світового експорту та імпорту стабілізованих добрив. Ціни на інгібітори та добрива.

У третій частині ринок добрив з інгібіторами розглядається в розрізі регіонів і країн: виробники, досьє, реквізити, основна продукція, що випускається, інвестиційні проекти. Виробництво: динаміка та регіональна структура виробництва. Споживання: динаміка, регіональна структура споживання. Зовнішня торгівля (у розрізі  країн): географічна структура експорту та імпорту (зовнішня торгівля РФ і України наведено у розрізі підприємств –постачальників і підприємств покупців). Торговий баланс регіону.

Період 2015-2019 рр., прогноз 2020-2025 рр.

Географія дослідження. Світовий ринок. Регіони / країни:

 • Північна Америка (США, Канада);
 • Латинська Америка (Аргентина, Бразилія, Барбадос, Беліз, Болівія Венесуела, Гватемала, Гондурас, Домініканська Республіка, Колумбія, Коста Ріка, Куба, Мексика, Нікарагуа, Панама, Парагвай, Перу, Тринідад і Тобаго, Уругвай, Чилі, Еквадор, Ель Сальвадор , Ямайка);
 • Західна Європа (Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Фінляндія, Франція, Швейцарія, Швеція);
 • Центральна і Східна Європа (Албанія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Угорщина, Латвія, Литва, Македонія, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Чорногорія, Чехія, Хорватія, Естонія);
 • Євразія (Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Таджикистан, Туркменістан, Росія, Узбекистан, Україна);
 • Азія (Афганістан, Бангладеш, В’єтнам, Гонконг, Японія, Індія, Індонезія, Камбоджа, Китай, Корея Південна, Корея Північна, Лаос, Малайзія, Монголія, М’янма, Непал, Пакистан, Сінгапур, Таїланд, Тайвань, Філіппіни, Шрі Ланка)
 • Близький Схід (Бахрейн, Ізраїль, Йорданія, Ірак, Іран, Ємен, Катар, Кувейт, Ліван, ОАЕ, Оман, Палестина, Саудівська Аравія, Сирія, Туреччина);
 • Африка (Алжир, Ангола, Ботсвана, Габон, Гана, Єгипет, Замбія, Зімбабве, Камерун, Кенія, Конго ДР, Кот-ді-Вуар, Мавританія, Мадагаскар, Малаві, Марокко, Мозамбік, Намібія, Нігерія, Сенегал, Судан, Танзанія , Туніс, Уганда, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія, ПАР);
 • Австралія та Океанія (Австралія, Нова Зеландія, Нова Каледонія, Папуа Нова Гвінея).

Робота 2020 року.

Огляди періодично актуалізуються (виробнича та митна статистика, ціни, інвестиційні проекти, потужності, ревізія реквізитів та досьє компаній-продуцентів, компаній-споживачів та постачальників).

Можлива доробка/розробка огляду за технічним завданням Замовника.

Типовий зміст маркетингових оглядів дивитись у розділі «Огляди».

Актуальні змісти запитуйте, будь ласка, за:

Тел.: +380 (472) 36-03-29, (093) 588 71 43 або

e- mail: niitehim.info@gmail.com

 Також див.  огляди:

 • «Добрива з контрольованим вивільненням»
 • «Добрива з повільним вивільненням»